REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sonda

Dobiegła końca rewitalizacja placu przed Ratuszem. Jak oceniacie inwestycje i tańczące fontanny?

Serce miasta zabiło na nowo - 39.4%
Nie mam zdania - 2.1%
Takiego Rynku potrzebował Koszalin - 18.5%
Mogło być lepiej - 39.9%

Wszystkie głosy: 378
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się dnia: 11 Gru 2014 - 13:03
PARTNERZY
REKLAMA

Koszalin: Otwarcie klubu "Kawałek podłogi" [zdjęcia]

- Miejsce dla środowisk twórczych, kreowania nowych talentów oraz zmieszania ze sobą różnych kultur, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - takimi słowami we wtorkowy wieczór pan Waldemar Miszczor otworzył nowy koszaliński klub "Kawałek podłogi".

 


"Kawałek podłogi' ma być miejscem dla wszystkich środowisk twórczych, promowania koszalińskich talentów, ludzi teatru, muzyki i sztuki. Klub mieści się przy ulicy Piastowskiej. Dawniej znajdował się tam klub Cairo. Wnętrze klubu jest przestrzenne, utrzymane w ciemnej kolorystyce.

Lokal przystosowany jest do różnego rodzaju funkcji. Wystawy, konferencje, koncerty, przedstawienia, konkursy - to tylko część atrakcji jakie mogą odbywać się w klubie. "Kawałek podłogi" posiada scenę, rzutnik, bar oraz część wypoczynkową. W planach także jest małe zaplecze gastronomiczne. Projekt wnętrza wykonała pani Agnieszka Warchulska.

- 3 lata temu rozpoczęliśmy dyskusję z Urzędem Miasta co powinno znaleźć się w tym miejscu. Nasz plan był prosty: miejsce kultury, wypoczynku i relaksu. Środki finansowe zbieraliśmy z konkursów, seminariów lub szkoleń.

Gotowy plan przedstawiliśmy Radzie Kultury oraz prezydentowi Koszalina. Część Rady oraz prezydent byli za, druga była sceptycznie nastawiona. Doszliśmy do jakiegoś porozumienia i część naszego planu już została wykonana, ale przed nami jeszcze dużo pracy - powiedział na uroczystym otwarciu pan Stanisław Skład ze Stowarzyszenia Artystów Polskich.

Klub liczy na współprace z koszalińskimi teatrami, artystami oraz muzykami. Już w tej chwili można obejrzeć w lokalu wystawę prac osób ze Związku Polskich Artystów i Plastyków okręgu koszalińsko-słupskiego, a 25 maja odbędzie się tam koncert Bałtyckiego Stowarzyszenia Jazzowego. Otwarcie uświetniła swoim występem Monika Kazyaka.

- Właścicielom i zarządowi klubu życzę samych pomyślności i mam nadzieję, że będzie to miejsce przypominające klub BeWuA w latach swojej świetlności - powiedział prezydent miasta Piotr Jedliński.

Podczas uroczystości podziękowano również wszystkim firmom i osobom, które przyczyniły się do otwarcia lokalu oraz odczytano list od pana Edwarda Grzegorze Funke, który nie mógł zjawić się osobiście.


Kamila Kołosowska/ Fot. Marek Łagocki

Przedyskutuj ten artykuł