REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz ceny biletów w Parku Wodnym Koszalin?

Jak na tyle atrakcji to cena jest rozsądna - 18.2%
Zdecydowanie za drogo - 74.7%
Ceny są niższe niż w innych miastach - 7.1%

Wszystkie głosy: 434
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się dnia: 20 Sie 2015 - 06:11
PARTNERZY

Koszalin: Otwarcie klubu "Kawałek podłogi" [zdjęcia]

- Miejsce dla środowisk twórczych, kreowania nowych talentów oraz zmieszania ze sobą różnych kultur, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - takimi słowami we wtorkowy wieczór pan Waldemar Miszczor otworzył nowy koszaliński klub "Kawałek podłogi".

 


"Kawałek podłogi' ma być miejscem dla wszystkich środowisk twórczych, promowania koszalińskich talentów, ludzi teatru, muzyki i sztuki. Klub mieści się przy ulicy Piastowskiej. Dawniej znajdował się tam klub Cairo. Wnętrze klubu jest przestrzenne, utrzymane w ciemnej kolorystyce.

Lokal przystosowany jest do różnego rodzaju funkcji. Wystawy, konferencje, koncerty, przedstawienia, konkursy - to tylko część atrakcji jakie mogą odbywać się w klubie. "Kawałek podłogi" posiada scenę, rzutnik, bar oraz część wypoczynkową. W planach także jest małe zaplecze gastronomiczne. Projekt wnętrza wykonała pani Agnieszka Warchulska.

- 3 lata temu rozpoczęliśmy dyskusję z Urzędem Miasta co powinno znaleźć się w tym miejscu. Nasz plan był prosty: miejsce kultury, wypoczynku i relaksu. Środki finansowe zbieraliśmy z konkursów, seminariów lub szkoleń.

Gotowy plan przedstawiliśmy Radzie Kultury oraz prezydentowi Koszalina. Część Rady oraz prezydent byli za, druga była sceptycznie nastawiona. Doszliśmy do jakiegoś porozumienia i część naszego planu już została wykonana, ale przed nami jeszcze dużo pracy - powiedział na uroczystym otwarciu pan Stanisław Skład ze Stowarzyszenia Artystów Polskich.

Klub liczy na współprace z koszalińskimi teatrami, artystami oraz muzykami. Już w tej chwili można obejrzeć w lokalu wystawę prac osób ze Związku Polskich Artystów i Plastyków okręgu koszalińsko-słupskiego, a 25 maja odbędzie się tam koncert Bałtyckiego Stowarzyszenia Jazzowego. Otwarcie uświetniła swoim występem Monika Kazyaka.

- Właścicielom i zarządowi klubu życzę samych pomyślności i mam nadzieję, że będzie to miejsce przypominające klub BeWuA w latach swojej świetlności - powiedział prezydent miasta Piotr Jedliński.

Podczas uroczystości podziękowano również wszystkim firmom i osobom, które przyczyniły się do otwarcia lokalu oraz odczytano list od pana Edwarda Grzegorze Funke, który nie mógł zjawić się osobiście.


Kamila Kołosowska/ Fot. Marek Łagocki

Przedyskutuj ten artykuł