REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sonda

Dobiegła końca rewitalizacja placu przed Ratuszem. Jak oceniacie inwestycje i tańczące fontanny?

Serce miasta zabiło na nowo - 39.4%
Nie mam zdania - 2.1%
Takiego Rynku potrzebował Koszalin - 18.5%
Mogło być lepiej - 39.9%

Wszystkie głosy: 378
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się dnia: 11 Gru 2014 - 13:03
PARTNERZY
REKLAMA

Wiadomości

Koszalin: Szpital gruźliczy z dofinansowaniem na windę i agregat

Zarząd naszego województwa przyznał z budżetu kolejne dotacje dla wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia. Łącznie przyznano ponad milion złotych. Wśród dotowanych znalazł się również koszaliński szpital gruźliczy.

 

400 000 zł dla Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie na dofinansowanie windy szpitalnej. Aktualnie w szpitalu funkcjonuje jedna widna, która służy do przewożenia chorych i transportu materiałów. Z uwagi na duże obciążenie jest ona mocno wyeksploatowana i nie spełnia określonych wymogów. W tej sytuacji zachodzi pilna konieczność zakupu i montażu nowej windy.


120 000 zł dla Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie na zakup i montaż agregatu prądotwórczego. Posiadany przez szpital aparat prądotwórczy jest bardzo stary (1960 r.).


180 000 zł dla Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie na przebudowę poddasza wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku. Przebudowa poddasza ma na celu powiększenie bazy leczniczej na salę i gabinety terapeutyczne. Pozyskanie dodatkowych pomieszczeń przyczyni się do zwiększenia dostępności pacjentów do świadczeń zdrowotnych i podniesie warunki pobytu pacjentów w Ośrodku.


210 000 zł dla Szpitala Uzdrowiskowego „Willa Fortuna” w Kołobrzegu na modernizację elewacji Pawilonu A i B w części balkonów i loggii. Modernizacja obejmie wymianę balustrad, a także wykonanie izolacji przeciwwodnej, demontaż i montaż posadzki z terkoty.


136 900 zł dla Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego „Leśna Ustroń” w Tucznie na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej I-go piętra i parteru Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.


(red)
Fot. Archiwum


Czytelnia uśmiechu w koszalińskim szpitalu


Inwestują w zdrowie. Otwarcie nowych oddziałów Szpitala Wojewódzkiego

Przedyskutuj ten artykuł