Szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin w meczu 1/4 finału rozgrywek o PGNiG Puchar Polski pokonały na wyjeździe pierwszoligową Koronę Handball Kielce 30:27. Tym samym awansowały do półfinału.

Pierwsze chwile spotkania należały zdecydowanie do jego gospodyń. Pierwszą bramkę dla koszalinianek zdobyła dopiero w piątej minucie Lesia Smolinh. Mimo różnicy jednej klasy rozgrywkowej kielczanki postanowiły się nie poddawać. Po 22. minutach prowadziły pewnie 13:7. Do końca pierwszej połowy naszym szczypiornistkom udało się jednak częściowo zniwelować straty i do przerwy przegrywały już tylko 15:17. Po zmianie stron boiska ekipa z Koszalina pokazała, że przyjechała do Kielc po zwycięstwo.
Po serii czterech bramek z rzędu zespół gości prowadził w 33. minucie 19:17. Co prawda rywalki zdążyły jeszcze odrobić straty, ale ostatecznie koszalinianki zapewniły sobie przewagę i cenne zwycięstwo.

– To był dla nas trudny mecz, głównie w pierwszej połowie, kiedy nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji stuprocentowych. To skończyło się w pewnym momencie sześciobramkowym prowadzeniem przeciwniczek. Na szczęście ostatnie minuty przed przerwą były już zdecydowanie lepsze w naszym wykonaniu i byliśmy także skuteczniejsi w drugiej połowie spotkania – mówił Waldemar Szafulski, drugi trener Młyny Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Sach, Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak 4, Paula Mazurek 3, Anna Mączka 1, Paulina Tracz, Natalia Volovnyk 5, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka, Lesia Smolinh 8, Iuliia Andriichuk 5.

Skład i bramki Korona Handball Kielce: Aleksandra Januchta, Małgorzata Hibner – Sandra Zimnicka 1, Agnieszka Młynarska 2, Wiktoria Gliwińska 7, Magda Więckowska 5, Magdalena Skowrońska 2, Honorata Syncerz 7, Karolina Mochocka 2, Natalia Jach, Paulina Piwowarczyk, Olesia Parandii 1.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym występujący na dzień w rozgrywkach II ligi KPR Ruch II Chorzów podjął EKS Start Elbląg. Chorzowianki zwyciężyły 31:30.

Mecze półfinałowe zaplanowano na środę, 11 marca. Koszalinianki podejmą mistrzynie Polski, MKS Perła Lublin, a chorzowianki będą
gościć ekipę Metraco Zagłębie Lubin. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

mm

Marcin Chyła

Pomysł na siebie jako fotografa zaczął się od wycieczki do Włoch. Piękne pejzaże, kultura i infrastruktura, sprawiły, że piękno tego miejsca zechciałem uwiecznić na fotografii. Po powrocie do Polski zacząłem inaczej postrzegać otaczającą mnie przestrzeń i dostrzegłem jej piękno, przez co zaczęła się moja przygoda z aparatem.

Komentarze: 2 na temat “Relacja meczu Korona Handball Kielce – Młyny Stoisław Koszalin. Awans do półfinału

• 24/02/2020 o godz. 15:45