41. rocznica utworzenia Wojskowych Obozów Internowania [FOTO]

Wojskowe Obozy Internowania to okres w historii Polski, który wielu wspomina z bólem i goryczą. Te miejsca, w których zamykano ludzi za działalność opozycyjną wobec władzy komunistycznej, stały się symbolem walki o wolność i prawa człowieka.

 

W dniu 7 listopada miasto Koszalin po raz kolejny uczciło pamięć ofiar represji, które miały miejsce w latach 80. Władze miasta, wraz z mieszkańcami, złożyły hołd wszystkim tym, którzy cierpieli w Wojskowych Obozach Internowania, składając kwiaty pod pomnikiem „Solidarność”. Uroczystość była także okazją do refleksji nad tym ciemnym okresem w historii Polski.

Warto przypomnieć, że Wojskowe Obozy Internowania były miejscem, w którym władze komunistyczne więziły osoby, które sprzeciwiały się reżimowi. Jednym z takich obozów był Wojskowy Obóz Internowania w Chełmnie, w którym w okresie od 5 listopada 1982 roku do 3 lutego 1983 roku, pod pozorem ćwiczeń wojskowych, pozbawiono wolności 304 osoby. To były trudne czasy, w których walka o prawa człowieka i wolność była często skazana na przeszkody i opór ze strony władzy.

Dlatego też 41. rocznica utworzenia Wojskowych Obozów Internowania to ważny moment do przypomnienia tych wydarzeń i uczczenia pamięci ofiar. Cmentarz komunalny w Koszalinie stał się miejscem, gdzie mieszkańcy i przedstawiciele władz miasta spotkali się, by oddać hołd tym, którzy cierpieli za swoje przekonania.

 

 

Foto: Koszalin Centrum Pomorza


mm

Sandra Dowhun

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku Europeistyki. Interesuję się fotografią i montażem filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *