AZS nie dał rady mistrzom Polski

AZS Koszalin doznał kolejnej porażki w trwającym sezonie. Akademicy w Zielonej Górze przegrali z aktualnym mistrzem Polski – Stelmetem Zielona Góra 79:102. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził James Florence, który zdobył 24 punkty. W zespole koszalińskim wyróżniał się Diante Baldwin zdobywca 17 punktów.

Koszalinianie tylko w pierwszej kwarcie nawiązali walkę ze Steletem. Po pięciu minutach rywalizacji był remis po 10. Następnie akademicy objęli prowadzenie i to oni po pierwszej kwarcie prowadzili jednym punktem – 24:23.

W kolejnej ćwiartce zdecydowanie zaatakowali gracze z Zielonej Góry, którzy odskoczyli AZS-owi na kilka punktów. Po pierwszej połowie było już 56:35 dla gospodarzy.

Po zmianie stron poprawiła się nieco gra Koszalina. Zespół prowadzony przez Dariusza Szczubiała zdołał zbliżyć się do rywala na trzynaście punktów. Niedługo później rozdrażnieni gospodarze ponownie uciekli akademikom. Po 30 minutach rywalizacji było już 84:59 dla Stelmetu.

W ostatniej kwarcie emocji już nie było. Mistrz Polski rozbił AZS 102:79.