Dobrze się zaczęło, a gorzej się skończyło. Gwardia Koszalin przegrywa w Gdańsku [FILM]

W 4. kolejce I Ligi Mężczyzn Gwardia Koszalin przegrywa drugi raz w tym sezonie, tym razem z drużyną SMS Gdańsk.

Początek I połowy pokazywał, że Koszalińska drużyna jest świetnie przygotowana do spotkania, bowiem koszalińscy zawodnicy w ciągu kilku minut zdołali wyjść na 3-bramkowe prowadzenie, jednak to była ich jedyna przewaga w przeciągu całego spotkania. Zaraz po trafieniu na 4:1 w grze Gwardii coś zaczęło szwankować, ich gra stała się mało eksplozywna, słabo skuteczna oraz drętwa. Gospodarze byli świetnie wyszkoleni w aspektach obronnych, co dawało im sporą przewagę w połączeniu ze słabą dyspozycją Gwardii. Obie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 23:17.

Po przerwie na parkiet wyszli podbudowani psychicznie Gwardziści, ich gra różniła się od tego co zaprezentowali w I połowie, byli waleczniejsi i bardziej skupieni na grze, tym samym zaczęli odrabiać ogromne straty i tak w błyskawicznie szybkim tempie trafili pięć bramek. Z akcji na akcję Gwardia była coraz bliżej remisu, doprowadzili do niego w 40. minucie, tablica świetlna wskazywała wtedy wynik 26:26. Od tego momentu obie drużyny szły łeb w łeb, jednak wściekli gdańszczanie nie pozwolili na oddanie tak ciężko zdobytego prowadzenia i pod sam koniec spotkania wykorzystali akcję na 38:36.

MS ZPRP Gdańsk – KSPR Gwardia Koszalin 38:36 (23:17)

Gwardia Koszalin – Rycharski, Teterycz, Skrzypczyk – Skiba, Szcześniak 4, Jońca, Orzechowski 9, Kiciński 2, Jakutowicz 4, Stawecki, Radosz 8, Pedryc, Kruchkou 6, Karnacewicz 3, Prudzienica