Energa AZS Koszalin liderem. Koszalinianki pokonują u siebie drużynę z Kościerzyny [FOTO]

Bez niespodzianek w 12. kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Drużyna Energi AZS-u Koszalin rozgromiła UKS PCM Kościerzynę 37:26.

Początek spotkania dawał już do zrozumienia że mecz jest przesądzony, przyjezdne w okresie 15. minut straciły bowiem 13 bramek. W dodatku Kościerzynianki miały problemy z wykończeniem z linii 7. metra. A Energetyczne wciąż podwyższały przewagę, rywalki nie mogły nawet spokojnie rozprowadzić akcji, a każda ich strata kończyła się niemożliwą do zatrzymania kontrą. Widać było że rywal po prostu odstawał poziomem, co pozwalało Anicie Unijat na bardziej spokojną grę, częste rotowanie składem oraz na spróbowanie nowych taktyk. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 21:12.

Druga część spotkania była dopełnieniem pogromu Energi z pierwszej kwarty, koszalinianki nieco zwolniły i doprowadziły bardzo korzystny dla nich wynik do ostatniego gwizdka wygrywając 37:26. Kolejnym etapem Energi będzie mecz 1/8 finału Pucharu Polski, a ich rywalem będzie Korona Handball Kielce.

Energa AZS Koszalin – UKS PCM Kościerzyna 37:26 (21:12)

Energa AZS: Sach, Prudzienica – Han 8, Urbaniak 7, Mazurek 7, Budnicka, Kaczanowska 1, Michałów 2, Wołownyk 1, Smbatian, Striukowa 5, Rycharska 4, Nowicka 1, Borysławska, Tomczyk 1