Energa AZS Koszalin z piątym zwycięstwem z rzędu i awansem w tabeli [FOTO]

Zawodniczki Energa AZS Koszalin pokonały w 18. kolejce PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra 29:21.

Faworytki z Koszalina miały pójść po swoje. Pierwsza połowa zostawiła dużo do życzenia przyjezdnym. Romana Roszak wzięła sprawy w swoje ręce co dało prowadzenie drużynie z Koszalina. Jednak w drużynie przyjezdnych swoje umiejętności pokazała Sabina Kobzar, która odrobiła 4 bramki, co w 19 minucie dało wynik 10:9.

Koszalinianki zatraciły skuteczność. Myliły się nawet w takich sytuacjach, jak rzuty karne. Doszło wręcz do tego, że aż przez 10 minut nie znalazły sposobu na pokonanie bramkarek KPR-u. Szczęśliwie dla nich jeleniogórzanki nie potrafiły tej niemocy wykorzystać. Trener Energii Anita Unijat próbowała zareagować na słabą gre gospodyń, ale bezskutecznie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:13

W drugiej połowie Energa AZS odrobiła straty. W 34 minucie na tablicy widniał wynik 16:13. Goście rozproszyli, co pozwoliło z pomocą Romany Roszak odskoczyć drużynie z Koszalina. Efektem tego jest kolejna wygrana 29:21.

Kolejny mecz Energa AZS Koszalin rozegra na wyjeździe z MKS Perła Lublin.