Energa AZS Koszalin wygrywa w Szczecinie. SPR Pogoń Szczecin bez szans

Energa AZS Koszalin pokonała SPR Pogoń Szczecin w 23. kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Mecz zakończył się wynikiem 21:26. Jest szansa na medal mistrzostw Polski.

Obie drużyny przystąpiły do spotkania z dużą koncentracją. W kwadrans wynik na tablicy wskazywał 5:9, dobrą dyspozycję rzutową w tym meczu prezentowała Monika Michałów. Zaś z drugiej strony parkietu Valentina Blażević. W pewnym momencie Pogoń prawie dogoniła przyjezdne, lecz przy wyniku 8:9 koszalinianki zadały kilka szybkich ciosów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:14.

Po przerwie zaczęła się rozpędzać Romana Roszak, koszalinianki z każdą kolejną akcją przybliżały się do zwycięstwa, drużyna gospodyń próbowała przełamać się, ale pomiędzy 39. a 44. minutą przyjezdne dołożyły cztery bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 21:26.

Kolejne spotkanie Energa AZS Koszalin zagra z GTPR Gdynia, dnia 28.03 w Gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej ”Gdynia”.