Energa AZS po wspaniałej walce odpada z Pucharu Polski [FOTO]

Energa AZS z dobrej strony zaprezentowała się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Podopieczne Anity Unijat do samego końca walczyły o awans z MKS-em Selgros Lublin, obrońcą pucharu i jednocześnie mistrzem Polski. Po emocjonującej grze wygrały przyjezdne.

Spotkanie od pierwszych chwil było bardzo wyrównane.  Żaden z zespołów nie odpuszczał, a bramkarki Weronika Gawlik i Beata Kowalczyk popisywały się znakomitymi interwencjami. W pierwszej połowie rywalizacji, ani przez moment przewaga Energi AZS i MKS-u Selgros nie wynosiła dwóch bramek. Raz prowadził Koszalin jednym trafieniem, za chwile przyjezdne. Ostatecznie do zmiany stron na tablicy widniał wynik remisowy 15:15.

Po zmianie stron było widać sportową złość w drużynie z Lublina, który za wszelką cenę chciał wyjść na prowadzenie. W 39 minucie MKS prowadził po raz pierwszy różnicą dwóch trafień (19:17), po bramce Edyty Charzyńskiej.  Wystarczyły dwie minuty, aby Romana Roszak doprowadziła do wyrównania.  Natomiast w 42 minucie Hania Sądej wyprowadziła Energę AZS na prowadzenie. Niedługo później Agnieszka Kowalska przywróciła dwie bramki przewagi Lublinowi (22:20). Gospodynie nie zamierzały rezygnować z korzystnego wyniku na 12 minut przed końcem Paulina Tracz doprowadziła do remisu 22:22.

W 49 minucie MKS Selgros objął ponownie prowadzenie, którego już nie oddał do końca spotkania. Ostatecznie MKS wygrał w Koszalinie 28:27 i awansował do półfinału Pucharu Polski.