Energa AZS wygrywa trudne spotkanie [FOTO]

Energa AZS odniosła ważne zwycięstwo 35:28 z AZS-em AWFiS Łączpol Gdańsk. Wygrana pozwoliła Koszalinowi wdrapać się na szóste miejsce w tabeli. Jednocześnie Łączpol stracił miejsce w najlepszej szóstce rozgrywek.

Koszalinianki lepiej weszły w spotkanie. Już w 4 minucie podopieczne Anity Unijat prowadziły 3:0.  W kolejnych minutach Energa AZS, również przeważała. Po 10 minutach Koszalin, po trafieniu Doroty Błaszczyk prowadził już 8:3. Następnie inicjatywę przejęły przyjezdne, które w siedem minut odrobiły cztery bramki.

Drugi kwadrans spotkania należał do gospodyń, które utrzymały przewagę do przerwy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:12. Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie po długiej przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim wróciła Izabela Prudzienica.

Biało Zielona Duma Koszalina nie zamierzała zwalniać po zmianie stron i powiększała przewagę. W 38 minucie Romana Roszak zdobyła bramkę na 22:13. AZS Łączpol nie zamierzał rezygnować z walki o korzystniejszy wynik. W zaledwie trzy minuty przyjezdne odrobiły trzy trafienia.

Kolejne minuty upływały już tylko pod dyktando zespołu Anity Unijat.  Spotkanie zakończyło się pewną wygraną 35:28 zespołu z Koszalina.

Zwycięstwo pozwoliło Energi AZS awansować na szóstą lokatę, wyprzedzając o jeden punkt AZS AWFiS Łączpol Gdańsk. We wtorek 21 lutego koszalinianki zagrają spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski z MKS-em Selgros Lublin. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 w Koszalinie.