Energa AZS z wysokim zwycięstwem na koncie [FOTO]

Energa AZS Koszalin bez trudu wygrywa z Koroną Handball w 14. kolejce PGNiG Superligi. Zawodniczki z Koszalina pokazały grę na dużo wyższym poziomie od przeciwniczek wygrywając 40:29.
Mecz w Koszalinie miał jednego faworyta.

Gospodynie rozpoczęły mecz w zupełnie innym stylu niż dotychczas. Przez zmienioną taktykę już w 5 minucie zabrzmiał pierwszy czas na żądanie. Faworytki przegrywały w tym momencie 1:4. Na szczęście po przerwie gospodynie zostały pobudzone do walki. Między 9. a 15 minutą trafiał już tylko jeden zespół. Doszło nawet do serii 9 bramek pod rząd, które totalnie rozbiły przyjezdne.

Koszalin nie zwalniał tempa. Już po 30 minutach na koncie Energi widniały 22 bramki.  Mimo wszystko strata 6 trafień nie byłą tak wielka, by można było już ogłaszać zwycięzce.
Druga część widowiska była zupełnie inna. Miejscowe weszły z nieco inną koncentracją. Dopiero w 34. minucie wynik dla gospodyń otworzyła Hanna Rycharska. Pojawiły się też problemy z rytmem gry. Energa popełniła dużo prostych błędów, do tego dwie zawodniczki koszalińskiego AZS-u Gabriela Urbaniak i Ksenija Procenko spudłowały po rzucie karnym. Wtedy kielczanki wyczuły szansę. Zmniejszyły przewagę do pięciu bramek.

W ostatnich pięciu minutach meczu przyjezdne straciły kolejne 7 bramek co przyczyniło się do tak wysokiego wyniku. Dodajmy zarazem, że to najwyższy wynik pod kątem zdobyczy bramkowej koszalinianek w tym sezonie i bardzo cenne trzy punkty, które pozwalają z optymizmem patrzeć w ligową tabelę.

Kolejny mecz Energa AZS Koszalin rozegra z KPR Gminy Kobierzyce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kobierzycach.(27 stycznia 2018 rok)