Gwardia obejmuje prowadzenie w III lidze

Gwardia Koszalin wykonała wielki krok w stronę awansu do II ligi. W 32 kolejce podopieczni Tadeusza Żakiety pokonując 3:0 Pogoń Lębork awansowali na pozycję lidera III ligi. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki, a awans zależał teraz tylko od piłkarzy Gwardii.

Pierwsza bramka zagranie w pole karne do Przemysława Brzeziańskiego, który bez większego problemu przechytrzył dwóch defensorów Pogoni. Następnie „Brzeziań” uderzył na bramkę, a futbolówka po odbiciu od Wojciecha Musoła wpadła do siatki.

Jeszcze w pierwszej połowie Brzeziański zdobył swoją drugą bramkę. Po jednym z dośrodkowań napastnik Gwardii bez problemu z 5 metrów pokonał bezradnego bramkarza Lęborka. Pierwsza połowa nie przyniosła więcej goli.

Po zmianie stron Gwardia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. W końcówce spotkania, bo w 87 minucie Brzeziański przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną boiska, po czym uderzył z narożnika pola karnego. Bramkarz zmuszony był do wyciągania piłki z siatki po raz trzeci.

Gwardia odniosła kolejne cenne zwycięstwo w III lidze. Wygrana pozwoliła koszalinianom objąć prowadzenie w tabeli z 63 punktami na koncie. Podopieczni Tadeusza Żakiety posiadają dwa punkty przewagi nad Lechem II Poznań oraz pięć punktów nad trzecim Bałtykiem Gdynia.

Do końca sezonu pozostał zaledwie tydzień, w tym czasie „Trójkolowi zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz 15 czerwca o godzinie 15:00 w Koszalinie. Ostatnie spotkanie sezonu Gwardia zagra 18 czerwca o godzinie 15:00 z Bałtykiem Gdynia. Jeśli koszalińscy piłkarze odniosą dwa zwycięstwa zapewnią sobie upragniony awans do II ligi.