Krew, pot i łzy podczas 3. kolejki I Ligi Mężczyzn w Koszalinie. Gwardia Koszalin przegrywa z Nielbą Wągrowiec [FOTO]

Podopieczni Piotra Stasiuka przegrali swoje pierwsze spotkanie w sezonie z drużyną Nielby 36:37. Mimo ciężkiej walki oraz zapału do odrobienia strat Gwardziści nie zdołali wykorzystać ostatniej akcji, sekundy przed końcem spotkania.

Od początku spotkania piłkarze ręczni z Koszalina grali inaczej niż tak jak wszystkich do tego przyzwyczaili, brakowało im pewności siebie, a goście na spokojnie wykorzystywali akcję za akcją. Słaba skuteczność gospodarzy doprowadziła do wyniku 5:10 w 13. minucie, goście od samego początku spotkania nie oddali prowadzenia ani razu. Pierwsze 30. minut spotkania zakończyło się wynikiem 14:18.

Trener Piotr Stasiuk musiał wygłosić porządną przemowę podczas przerwy, ponieważ Gwardziści od początku 2. połowy zaczęli grać pewniej i skuteczniej. Z wyniku 15:19 doprowadzili do 18:20 i nie zamierzali przestawać, problemem okazała się szczelna obrona Nielby oraz dobra forma bramkarzy gości. Pod koniec spotkania Gwardia ustaliła wynik 35:37, drużyna z Wągrowca nie wykorzystała swojego posiadania i naraziła się na skuteczną kontrę oddając bramkę na rzecz gospodarzy. I tak niespodziewanie Gwardziści trafili kolejny raz, a tablica wskazywała wynik 36:37. Kiedy Nielba wyprowadzała akcję ofensywną, straciła piłkę, a trener Piotr Stasiuk poprosił o czas aby przedyskutować ostatni rzut 5 sekund przed końcem spotkania. Przerwa się skończyła, a gospodarze w trakcie 3. podania od wznowienia stracili piłkę i przegrali 36:37.

KSPR Gwardia Koszalin – Nielba Wągrowiec 36:37 (14:18)

Gwardia Koszalin: Rycharski, Skrzypczyk, Teterycz – Kiciński 3, Prudzienica, Kamiński, Kruczkow 8, Karnacewicz 2, Radosz 9, Jakutowicz, Skiba, Szcześniak 2, Jońca 3, Orzechowski 6, Stawecki 3