KSPR Gwardia Koszalin pnie się do góry. Kolejne zwycięstwo na własnym parkiecie [FOTO]

W 7. kolejce I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, Gwardia Koszalin pokonała u siebie zespół Warmia Energa Olsztyn, koszalińska drużyna w dalszym ciągu jest niepokonana na własnym boisku.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo energicznie, jednak w tych pierwszych minutach meczu to gospodarze wyglądali nieco lepiej. Szybkie dwie bramki Romana Bereżnego dodały krzepy szczypiornistom z Koszalina, a między słupkami rzut karny obronił Henryk Rycharski. Jednak gwardziści nie mogli wyjść na wysokie prowadzenie, spotkanie było pełne ostrej i zaciętej gry, jednak na przełomie 20. minuty gospodarze zaczęli wychodzić na prowadzenie. Pod koniec 1. połowy goście zdołali zmniejszyć stratę do 2 bramek i zakończyli pierwszą część spotkania wynikiem 15:13.

Tym razem początek drugiej połowy wyglądał lepiej w drużynie z Olsztyna, nie przełamali oni jednak obrony podopiecznych Piotra Stasiuka i wciąż musieli gonić za wynikiem. Od 50. minuty gwardziści zaczęli popełniać dużo błędów w obronie, co przekładało się na wiele dwuminutowych kar, w pewnym momencie w polu grało tylko 3 zawodników Gwardii. Goście zbliżyli się delikatnie ale nie zdołali do końca odrobić strat, które po jakimś czasie zwiększyli gospodarze.

W tym momencie KSPR Gwardia Koszalin zajmuje 4. miejsce w lidze z dorobkiem 12 punktów.

Gwardia Koszalin – Warmia Energa Olsztyn 36:30 (15:13)

Gwardia: Rycharski, Fiodor, Gryzio – Kiciński 10, Bereżny 9, Maliarewicz 7, Karnacewicz 4, Goerig 2, Czerwiński 2, Tołłoczko 1, Ciarkowski 1, Hertig, Jakutowicz, Dzierżawski.