W meczu 16. kolejki I Ligi Mężczyzn faworyzowany SMS ZPRP Gdańsk uległ Gwardii, która zwyciężyła na własnym parkiecie 30:28.

Obie drużyny od początku spotkania skupiły się na ofensywie, Gwardziści chcieli w szybkim tempie wyjść na prowadzenie, chcieli zrewanżować się za poprzednie spotkanie z drużyną gości. Dobra skuteczność zaowocowała przewagą 9:6 w 12. minucie. Większą ilość minut w spotkaniu grał na bramce Dawid Gryzio, który zaliczył kilka efektownych jak i efektywnych interwencji, został on jednak zasłonięty w cieniu Henryka Rycharskiego, który wybronił zwycięstwo Gwardzistów w ostatnich sekundach spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:14.

Gwardia wyszła na drugą połowę z 4-bramkowym prowadzeniem, jednak goście nie poddali się i zaczęli w dość skuteczny sposób odrabiać straty. Szansą gdańszczan była czerwona kartka dla Jakuba Radosza, która na całe szczęście nie zmieniła diametralnie wyniku spotkania.

KSPR Gwardia Koszalin – SMS ZPRP Gdańsk 30:28 (18:14)

Gwardia: Bugaj, Gryzio, Rycharski – Kiciński 11, Maliarewicz 5, Radosz 4, Karnacewicz 4, Bereżny 3, Felsztiger 2, Laskowski 1, Goerig

Kornel Pawlak/ Fot. Kornel Pawlak

Geodeta Koszalin
KLIKNIJ

1 komentarz na temat: KSPR Gwardia Koszalin pokonuje faworyta z Gdańska. Patryk Kiciński z 11. bramkami [FOTO]

• 11/03/2019 o godz. 15:43