„Loteryjna” porażka akademiczek

Podopieczne Anity Unijat po zaciętej walce przegrały po rzutach karnych ze Startem Elbląg. Po 60 minutach na tablicy był remis,a o zwycięstwie zadecydowała „loteria”. Spotkaniem w Elblągu akademiczki zakończyły ligowy rok 2017.

Start szybko objął prowadzenie 2:0 po rzutach Sylwii Lisewskiej, akademiczki szybko zareagowały i w 5 minucie Romana Roszak rzuciła na 2:2. Następnie trwała walka bramka za bramkę. W 20 minucie koszalinianki wyszły na prowadzenie 8:6. W końcówce pierwszej połowy Hanna Rycharska zdobyła bramkę na 11:8 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa była pełna emocji. Akademiczki utrzymywały przewagę do 48 minuty, do remisu doprowadziła Sylwia Lisewska – 17:17. W końcowych fragmentach spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Po 60 minutach był remis 22:22. O zwycięstwie zadecydować musiały rzuty karne, które skuteczniej wykonywały gospodynie i to one wygrały w serii rzurów z 7 metrów 3:2.