Mistrzynie Polski pokazały klasę. Energa AZS przegrywa w Koszalinie [FOTO]

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie kibice ujrzeli bardzo jednostronne spotkanie 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Energa AZS Koszalin została pokonana przez MKS Perłę Lublin 16:30. Po tym spotkaniu Energiczne straciły pozycję wicelidera.

Na wstępie widać było, że Energa ma problemy w grze ofensywnej. Za każdym razem traciły piłkę z głupich powodów, takich jak nieprecyzyjnego podania albo braku pomysłu na grę, który kończył się zablokowanym strzałem. Już w 9. minucie spotkania trenerka Energi Anita Unijat poprosiła o przerwę w grze. Przerwa ta nie przyniosła jednak wyczekiwanych efektów i Energa w dalszym ciągu grała po prostu słabo. W dodatku miejscowe co chwile musiały męczyć się w osłabieniu. Bramkę koszalinianek przez całe spotkanie napastowała Marta Gęga w duecie z Małgorzatą Stasiak, zawodniczki rzuciły kolejno 8 i 6 punktów. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 7:14.

Na drugą połowę Energa wyszła nieco pewniejsza, ale nie miała szans dogonić rywalki. Lublinianki broniły tak dobrze, że drużynie miejscowych udało się zdobyć pierwszą bramkę w drugiej połowie dopiero w 36. minucie spotkania. Ostatecznie Perła wygrała 16:30 i wywiozła z Koszalina 3 punkty, które pozwoliła im na przeskoczenie Energi w lidze.

Energa AZS Koszalin – MKS Perła Lublin 16:30 (7:14)

Energa AZS: Sach, Prudzienica – Han, Urbaniak 5, Mazurek 2, Budnicka, Kaczanowska, Michałów 2, Wołownyk 2, Smbatian 4, Striukowa, Rycharska, Nowicka 1, Borysławska, Tomczyk