PGNiG Superliga Kobiet: Energa AZS Koszalin wciąż na wysokich obrotach, niezawodna Romana Roszak.

Kolejne zwycięstwo zostało przypisane drużynie z Koszalina, która pokonała Koronę Handball Kielce 36:28, w ramach 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

W spotkaniu mierzyły się drużyny z podium tabeli, Energa zajmowała 2. miejsce, a jej rywalki 3.

I jak zawsze od początku spotkania to drużyna z Koszalina zaczęła napastować rywalki. Jednak to spotkanie nie byłoby takie łatwe gdyby nie rekordowy występ Romany Roszak, która w tym meczu rzuciła aż 14 bramek, a 5 z nich trafiła linii siedmiu metrów.

Z drugiej strony poziom Korony podtrzymywała Honorata Syncerz, która łącznie trafiła 11 oczek dla swojej drużyny. Dużym problemem drużyny z Kielc była obrona i dlatego przegrywały one do przerwy 19:12.

W drugiej połowie koszalinianki postawiły na twardą defensywną grę, jedynie Romana Roszak była głodna kolejnych bramek i dlatego kończyła ona większość akcji bramkowych gospodyń. W 50. minucie było już 30:20 i wtedy cała Energa postawiła na grę obronną i przez ostatnie 10 minut spotkania pozwoliły trafić rywalkom 6. bramek, trafiając przy tym 2.

Na ten moment drużyna z Koszalina zajmuje 2. lokatę w lidze, wyprzedza ją tylko Metraco Zagłębie Lublin, który ma lepszy bilans bramkowy. Kolejne spotkanie Energa AZS Koszalin rozegra na własnym parkiecie, 19.09, o godzinie 18:30, z MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.