Pierwsza wygrana Energi AZS

Energa AZS Koszalin odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w rozpoczętym niedawno sezonie. W meczu trzeciej kolejki podopieczne Anity Unijat pokonały Koronę Handball Kielce 24:22.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń 2:0. Następnie akademiczki rzuciły cztery bramki z rzędu i to one do 25 minuty utrzymywały wywalczoną przewagę. Niespodziewanie ostatnie minuty przed zmianą stron należały do Korony, która do przerwy prowadziła 12:10.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla koszalinianek, które w 41 minucie prowadziły już 17:12. W kolejnych minutach ponownie do głosu doszły szczypiornistki z Kielc. W 54 minucie Korona prowadziła 22:20.

Ostatnie słowo należało do zespołu z Pomorza Zachodniego, która rzuciła cztery bramki z rzędu. Ostatecznie 3 punkty trafiły do koszalińskiej drużyny, a spotkanie zakończyło się wynikiem 24:22 dla Energi AZS.