Polska nokautuje Białoruś w Koszalinie! [FOTO, FILM]

W czwartek 30 marca odbył się pierwszy historyczny mecz reprezentacji Polski futsalu w Koszalinie. Biało-czerwoni spisali się w debiucie przed koszalińską publicznością bardzo dobrze. Polska pokonała w meczu towarzyskim reprezentację Białoruś 6:0. Spotkanie z wysokości trybun oglądało ponad 2600 osób.

Pierwsza połowa rozpoczęła się fantastycznie. Już w pierwszej minucie kapitan reprezentacji Marcin Mikołajczak wpakował piłkę do siatki po raz pierwszy.

Na kolejne trafienie należało poczekać zaledwie do czwartej minuty, wówczas uderzał Robert Gładczak, strzał został zablokowany, ale dobitka Dominika Soleckiego z połowy przyniosła kolejną bramkę.

Polacy nie zamierzali rezygnować z kolejnych bramek. W 14 minucie Tomasz Lutecki wykorzystał podanie od Mikołajewicza i było już 3:0. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.
W drugą połowę Polacy weszli, równie dobrze. Już w 25 minucie Tomasz Kriezel podwyższył na 4:0.

Po zmianie stron było więcej ciekawych akcji z obu stron. Goście zamierzali zdobyć honorowe trafienie, ale fantastycznie w polskiej bramce spisywał się Michał Widuch.

Polacy na dwie minuty przed końcem trafili kolejne dwie bramki. Najpierw Zastawnik z połowy trafił do pustej bramki. Kilka sekund później Mizgański zdobył szóste trafienie dla Polaków.

Polska po fantastycznym spotkaniu pokonuje Polaków, aż 6:0. Biało-czerwoni nie pozostawili złudzeń, że byli zespołem zdecydowanie lepszym. Teraz przed Polską turniej el. ME w Elblągu. ​