Triumf w ostatnim meczu na własnej hali. Kospel Gwardia pokonuję Spartę Oborniki [FOTO]

Kospel Gwardia Koszalin triumfowała w swoim ostatnim meczu u siebie w sezonie. Choć zwycięstwo nie przyszło łatwo, ponieważ drużyna musiała stawić czoła Sparcie Oborniki, która przyjechała bez kilku kluczowych zawodników.

Mimo że gospodarze byli faworytami tego spotkania, wydawało się, że ich zawodnicy nie byli na tyle czujni, co zwykle. Na początku meczu Koszalinianie wygrywali szybko 6:1, co tylko potwierdzało ich przewagę. Pierwsza połowa była udana dla podopiecznych Piotra Stasiuka, a Bartłomiej Korczak wyróżniał się w ataku, zdobywając aż 7 bramek w ciągu 30 minut. Na przerwę obie drużyny schodziły  przy wyniku 20:14.

W drugiej połowie meczu szczypiorniści Sparty zaczęli grać lepiej i zdołali zbliżyć się na 21:20 w 39 minucie. Jednak po tym zrywie gości, to gospodarze rzucili aż 17 bramek i pozwolili jedynie na 6 trafień przeciwników. W końcowym fragmencie meczu najlepiej spisali się Dawid Szcześniak i Jakub Radosz, a w bramce Koszalinian nie do przejścia był Damian Zwierz. Po upływie 60. minut, końcowa syrena oznaczała zakończenie sezonu 2022/2023 na hali przy ulicy Fałata w Koszalinie.

Przed Gwardzistami jeszcze dwa mecze wyjazdowe przeciwko PGE KPR Gryfino i Tytanom Wejherowo.

W imieniu całego zarządu Kospel Gwardii Koszalin, sztabu szkoleniowego i zawodników, pragniemy podziękować – Wam, kibicom, za doping i frekwencję w całym sezonie 22/23. Byliście najliczniejszą publiką, wśród wszystkich pierwszoligowych drużyn – a jest ich aż 47. Ogromne brawa dla Was.

Foto.: Kospel Gwardia Koszalin/Łukasz Zienkiewicz