VICTORIA SP 2 Sianów wygrywa w Gorzowie Wielkopolskim

Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 bez żadnych problemów pokonały w Gorzowie Wlkp. rezerwy Stilonu Gorzów strzelając swoim przeciwniczkom 8 bramek, a tracąc tylko 2. Spotkanie od początku do końca było pod kontrolą zespołu z Sianowa.Zawodniczki z Sianowa nastawione były bardzo bojowo i ofensywnie.

Najważniejsze było dla nich strzelenie jak największej ilości bramek i tak się właśnie stało. Już w 7 minucie Malwina Grzelak po indywidualnej akcji daje prowadzenie 1:0. W 10 minucie po doskonale wyegzekwowanym rzucie rożnym przez Martę Fil grająca na obronie Oliwia Żywanowska z bliska pakuje piłkę do bramki i piłkarki Victorii SP2 objęły prowadzenie 2:0. W 27 minucie odgryzają się zawodniczki Stilonu i po rzucie wolnym zmniejszają wynik spotkania na 1:2 po uderzeniu Wiktorii Janasz. W 33 minucie kopia akcji Victorii SP 2 z 10 minuty i ponownie Oliwia Żywanowska podwyższa prowadzenie na 3:1. W 35 minucie po indywidualnej akcji Malwina Grzelak poprawia wynik spotkania na 4:1. W 43 minucie refleksem błysnęła Malwina Grzelak, przejęła piłkę od podającyc gorzowskich obrończyń i umieściła ją w bramce. Wynik do przerwy 5:1.

Drugą połowę piłkarki z Sianowa rozpoczęły bardzo ofensywnie ale zmarnowały kilka dogodnych sytuacji. W 59 minucie Oliwia Mazurkiewicz napastniczka Gorzowa wykorzystała pośliźnięcie się bramkarki Sianowa i zmniejszyła rezultat na 2:5. I to było na tyle ze stron gorzowskich zawodniczek. Rozgoryczone stratą bramki piłkarki z Sianowa jeszcze bardziej przycisnęły i

już w 80 minucie Wiktoria Huda z 25 metrów strzela kapitalną bramkę. Było już 6:2. Końcówka spotkania to popis strzelecki najlepszej snajperki z Sianowa Malwiny Grzelak, która w 84 i 86 minucie strzela siódmego i ósmegogola. Były to zarazem jej czwarte i piąte trafienie w tym meczu.

To było już ostatnie spotkanie Victorii SP 2 w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 IV ligi kobiet. Sianowianki aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli i są bardzo blisko awansu i powrotu do III ligi. Wszystko rozstrzygnie się na wiosnę w meczu z UKS Energetyk Junior Gryfino. Sianowianki są w dobrej sytuacji bo wygrały z nimi swój pierwszy mecz i to na boisku Energetyka.

30 października 2021 r. o 17.30 w Szczecinie Victoria SP2 w meczu barażowym z LFA Szczecin o wejście do Centralnej Ligi Juniorek U-15 i to jest dla nich priorytet.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Klaudia Majerczak, Amelia Babirecka, Oliwia Żywanowska, Eliza Cichoń, Natalia Mazurczak (51 Agata Malicka), Wiktoria Huda, Marta Fil, Monika Garbicz (63 Iwona Grub-Malinowska), Wiktoria Ostróżka (46 Joanna Sikorska), Pola Pasik, Malwina Grzelak.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

Źródło: Gmina Sianów