Adrian Gołuchowski z hat trickiem

Pierwsza połowa czwartkowego meczu seniorów sianowskiej Victorii z Grotem Bonin, nie zapowiadała jednostronnego gradu bramek, jaki miał spaść w drugich 45. minutach tego spotkania.

Rozegrane awansem – 28 kwietnia 2022 r. – zawody, zakończyły się zwycięstwem gospodarzy obiektu 9:1 (3:1). Obiektu, bowiem formalnie gospodarzem meczu byli piłkarze z Bonina!

Hat trickiem – strzeleniem trzech bramek w meczu – popisał się Adrian Gołuchowski (51., 81., 90.). Dubletem: Krystian Gniadek (75., 86.) i Michał Rokicki (60., 77.). Po jednej bramce strzelili natomiast: Konrad Wagner (43.) i Tobiasz Zacharewicz (20.). Honorowego gola dla przyjezdnych strzelił Daniel Dudek (4.).

Dla grających w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN – podopiecznych trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka – było to najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Seniorzy Victorii: Marek Kapała – Krystian Gniadek, Bartłomiej Suchorski, Maciej Gorgoń, Jacek Żuchowski (74. Kacper Szczepaniuk), Krystian Jegliński, Robert Wiśniewski (55. Wojciech Drejski), Michał Rokicki, Tobiasz Zacharewicz (55. Adam Ławro, 65. Damian Rybisz), Konrad Wagner i Adrian Gołuchowski.

Poproszony o komentarz po meczu w Sianowie, trener Marcin Lisztwan, napisał:

– Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. Szybko bowiem straciliśmy bramkę po błędzie w ustawieniu. Podziałało to mobilizująco, chociaż nie byłem zadowolony z pierwszej połowy. Graliśmy za wolno i wyglądaliśmy, jakbyśmy odczuwali jeszcze trudy sobotniego spotkania z Mechanikiem Bobolice. Mimo to zdobyliśmy dwie bramki, co uspokoiło nasze poczynania.

Źródło: Gmina Sianów, Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie z meczu seniorów Victorii z Grotem Bonin – Artur Rutkowski.