Akademicy rozbici w derbach na koniec sezonu [FOTO]

Koszykarze AZS-u Koszalin wysoką porażką 81:111 z King Szczecin zakończyli sezon Polskiej Ligi Koszykówki 2016/2017. Zawodnicy z Pomorza Środkowego rozgrywki zakończyli na czternastej pozycji.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 3 minucie spotkania prowadzili 2:9.  Niedługo później akademicy doprowadzili do wyniku 8:9. Ostatnie fragmenty pierwszej ćwiartki były wyrównanie, ale to goście prowadzili 21:23.

W drugiej kwarcie AZS szybko objął prowadzenie 24:23, po trójce Stelmacha. W kolejnych minutach tej odsłony inicjatywę przejęli szczecinianie, którzy po 20 minutach gry prowadzili już 37:49.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Końcówka trzeciej kwarty była bardzo dobra dla Koszalina, który wziął się za odrabianie strat. Serią 16:0 AZS zakończył trzecie dziesięć minut gry.

Skuteczna gra przed czwartą kwartą dawała nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji. Niestety znakomicie zagrali tą odsłonę goście. Ostatnią ćwiartkę goście wygrali, aż 39:17, a całe spotkanie 81:111.