Akademiczki nie rezygnują z walki o medale

Energa AZS w miniony weekend zagrała bardzo dobre spotkanie w PGNiG Superlidze Kobiet. Prowadzone przez Anitę Unijat szczypiornistki pokonały w Elblągu miejscowy Start 31:27. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Magda Balsam ze Startu Elbląg, która rzuciła 9 trafień. W zespole Energi AZS po 8 goli zdobyły Paulina Tracz i Romana Roszak.

W pierwszym kwadransie spotkania żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie prowadzenia. W 16 minucie po raz pierwszy koszalinianki wyszły na dwubramkowe prowadzenie 8:6. Już w 18 minucie Energa AZS prowadziła 10:6 dzięki trafieniu Walentyny Nestsiaruk. Ostatnie minuty pierwszej połowy akademiczki utrzymały wypracowaną przewagę. Do przerwy Koszalin prowadził 16:11.

Po zmianie stron gospodynie wzięły się za odrabianie strat. W 40 minucie trafienie Magdy Balsam doprowadziło do stanu 20:17 dla przyjezdnych.

Podopieczne Anity Unijat mądrze rozegrały ostatnie dwadzieścia minut rywalizacji. Ostatecznie Energa AZS wygrała w pełni zasłużenie 31:27. Była to pierwsza wygrana akademiczek w grupie mistrzowskiej.

Kolejne spotkania Energa AZS zagra już 26 kwietnia w Koszalinie. Rywalem zespołu z Pomorza Środkowego będzie Pogoń Baltica Szczecin. Początek rywalizacji o godzinie 18:00.