AZS kolekcjonuje porażki

AZS Koszalin w trwającym sezonie nie przestaje rozczarowywać swoich fanów, którzy tylko raz mieli okazję do świętowania zwycięstwa w trwającej batalii o mistrzostwo kraju. W środę 15 listopada akademicy przegrali siódme spotkanie w sezonie. AZS przed własną publicznością przegrał z GTK Gliwice 90:97.

Pierwsza kwarta była bardzo zacięta i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć. Jednak to akademicy prowadzili po 10 minutach jednym punktem. Kolejne dziesięć minut było, nieco lepsze dla AZS-u, któy zdołał powiększyć prowadzenie do 47:44.

Po zmianie stron koszalinianie utrzymywali przewagę, a nawet ją zdołali powiększać. Kolejny raz w trwającym sezonie formą imponował rodowity koszalinianin – Szymon Kiwilsza, który starał się ciągnąć grę AZS-u. Przed decydującą odsłoną Koszalin miał przewagę sześciu punktów – 70:64.

Niestety ostatnia kwarta rozpoczęła się od dwóch rzutów za trzy graczy z Gliwic i był remis. Niedługo później goście wyszli na prowadzenie. AZS zdołał jeszczcze odrobić straty. Ostatnie słowo należało do graczy z GTK Gliwice, którzy wygrali w Koszalinie 97:90.