AZS porażką zakończył rok [FOTO]

W ostatnim meczu w 2016 roku koszykarze AZS-u Koszalin we własnej hali przegrali z Treflem Sopot 65:70. Anthony Ireland był najlepszym strzelcem gości – zdobył 23 punkty i dwie asysty. 12 punktów i dziewięć zbiórek dodał Filip Dylewicz. Po 12 punktów dla AZS rzucili Kenny Manigault i Piotr Stelmach.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji było widać, że oba zespoły prezentują zbliżoną formę. W koszalińskim zespole pierwsze „skrzypce” grał Daniel Wall, ale to goście minimalnie prowadzili. Końcówka pierwszych 10 minut należała do akademików. Po 1 kwarcie był remis po 15. Kolejna kwarta ułożyła się lepiej dla AZS-u, który po serii 10:0 prowadził 29:17. Sopocianie zdołali zmniejszyć stratę jeszcze w pierwszej połowie do dwóch punktów.

Decydującą kwartą wydaje się, że była trzecia odsłona, w której Trefl wypracował sobie po kolejnej serii 9:0 osiem punktów przewagi – 44:52. Akademicy w ostatniej odsłonie cały czas „gonili” wynik, ale ostatecznie to Trefl odniósł zwycięstwo 65:70.