Bałtyk Koszalin górą w derbach Koszalina. Gwardia Koszalin – Bałtyk Koszalin 1:2

Spotkanie pomiędzy Gwardią Koszalin, a Bałtykiem Koszalin zakończył się wygraną Bałtyku 1:2.

Pierwsza bramka padła w 12. minucie po świetnym wykończeniu Łukasza Włodarczyka, któremu asystował Maciej Gregorka. Bałtyk utrzymał przewagę do 67. minuty w której to Gwardia wyrównała, kiedy to po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Gabriela Szygendy w polu karnym Gwardii sfaulowany został Aleksander Karbowiak. Rzut karny wykorzystał Dominik Drzewiecki, który mocnym strzałem wyrównał wynik spotkania. Po wyrównaniu Gwardziści zaczęli tworzyć więcej okazji, groźne dośrodkowania nie dawały jednak oczekiwanych skutków, a Bałtyk wykorzystał okazje w 88. minucie, po tym jak Dawid Gruchała-Węsierski rozegrał klepkę z Putno, a prawoskrzydłowy Bałtyku płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce pieczętując wygrane derby.

Gwardia Koszalin – Bałtyk Koszalin 1:2 (0:1)

Gwardia Koszalin: Hartleb – Bachleda, Stańczyk, Silski, Gołojuch, Wojciechowski, Ginter, Piotrowski (59. Cybula), Szygenda (88. Szczypek), Karbowiak, Drzewiecki

Bałtyk Koszalin: Pogorzelec – Ponurko, Jasitczak, Czenko, Kisły (73. Waleński), Rak, Krauze, Gregorek (56. Czapłygin), Putno, Łysiak (80. Gruchała-Węsierski), Włodarczyk (64. Szymański)

Bramki: 0:1 Włodarczyk (12.), 1:1 Drzewiecki (67.), 1:2 Putno (88.)