Bez niespodzianki! Witkowski mistrzem Koszalina na dystansie 5 km

W pierwszych Otwartych Mistrzostwach Koszalina na dystansie 5 km niespodzianki nie było wygrał Mateusz Witkowski. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Konkel.
Witkowski 5 km po bieżni stadionu Bałtyk pokonał w czasie 16’37”, drugie miejsce przypadło Pawłowi Bednarzowi z czasem 17’13”. Podium uzupełnił Arkadiusz Kozak z czasem 17’36”.

Natomiast Agnieszka Konkel na pokonanie 5 km potrzebowała 20’31”. Druga wśród pań była Martyna Chodor z czasem 21’35”. Najniższy stopień podium zajęła Małgorzata Krzewińska 23’14”.

W całych zawodach udział wzięło 32 zawodników, a do mety dobiegło 31 sportowców. Jedynym, który nie ukończył 5 km był Marian Bartnik. Najstarszy zawodnik zawodów ukończył 4,2 km.

Dodajmy, że już w niedzielę 23 października odbędzie się bieg charytatywny „Lecimy dla Julki”. Poniżej program minutowy: