Brązowe medale dla judoków Klubu Gwardia Koszalin

W Oleśnicy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo-Turniej Nadziei Olimpijskich 2018. Pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki w dwudniowych zawodach startowało 490 zawodników z 12 krajów. W zawodach pierwsze reprezentacje wystawiły Niemcy, Holandia, Kazachstan, Gruzja, Azerbejdżan,  Austria, Czechy, Słowacja ,Ukraina oraz Polska.

W tak silnym turnieju nie zabrakło judoków Klubu Gwardia Koszalin którzy spisali się znakomicie. Podopieczni trenerów Wojniusza Cezarego i Standowicza Mariana wywalczyli dwa brązowe medale.

Pierwszy w juniorkach młodszych wywalczyła powracająca po kontuzji Aleksandra Szulc w kat.48 kg która uległa tylko Mistrzyni z Niemiec Fionie Fischer.W drodze do medalu pokonała przed czasem Zawadzką Jagodę z Polski,Andree Prausową z Czech oraz Karolinę Mike z Polski.Ola była bardzo blisko wywalczenia drugiego medalu w grupie juniorek w walce o brązowy medal uległa przez kary Sienkiewicz z Polski.Dla mnie jest trzecia gdyż dwukrotnie odebrali jej zwycięstwo sędziowie raz jak przerwali jej prawidłowe założone duszenie drugi raz jak rzuciła na tzw 10 na sekundę przed końcówką walki a rzut odwołali.Taki jest sport najważniejsze że Ola powróciła w znakomitym stylu i mocniejsza psychicznie dodaje trener Wojniusz Cezary.

Drugi brązowy medal wywalczył w perfekcyjnym stylu Aleks Hoppe w kat.81 kg w drodze do medalu wygrał 5 walk przed czasem wykonując 6 różnych rzutów.Pokonał Kotwickiego , Strzelca i Korgola z Polski,Prechta i Aleksandra Neihs z Niemiec.Przegrał tylko mistrzem Giorgi Gelashvili z Gruzji przez duszenie.Rok temu na Pucharze Europy Aleks z nim wygrał przed czasem jest 1:1 w trzeciej stawiamy na Alka dodają trenerzy jednym głosem.Blisko medalu był Wojtek Szulc po dobrych walkach ostatecznie wywalczył V miejsce w kat.+90 kg.Ponadto IX wywalczył Filip Bieliński który wygrał dwie walki w repasażach uległ po bardzo dobrej walce Nijhtowi Aghazade z Azerbejdżanu,oraz VII był Daniel Jędrzejewski w kat.+100 kg.