Energa AZS awansuje do półfinału Pucharu Polski. KPR Gminy Kobierzyce za burtą

W grze o Puchar Polski Kobiet zostały już tylko 4 drużyny: Matraco Zagłębie, MKS Perła Lublin, Pogoń Szczecin i Energa AZS Koszalin. Drużyna z Koszalina pokonała w środowym spotkaniu drużynę KPR Gminy Kobierzyce 22:33.

Gospodynie przez okres tylko 20. minut grały na takim samym poziomie co Energetyczne, a po 20. minucie Energa zaczęła im uciekać z minuty na minutę. Szybkie kontry i mocna obrona dały podopiecznym Anity Unijat sporą przewagę, przewagę tą drużynie Energi w bardzo znacznym stopniu pozwoliła osiągnąć Tamara Smbatian, która zakończyła mecz z dorobkiem 9. bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:17.

Po przerwie w drużynie Energi zaczęła błyszczeć Dominika Han, która efektywnie jak i efektownie wykorzystywała kontrataki. Wynik po każdej akcji rósł na korzyść koszalinianek, a gospodynie nie mogły nic poradzić na Koszaliński mur, kobierzyczanki jedyne szanse miały na kole, tam królowały Beata Skalska i Aleksandra Kucharska, jednak mimo dobrej skuteczności Energa miała jeszcze lepszą co przełożyło się na wysoką wygraną Energi AZS Koszalin 22:33.

W kolejnej rundzie fazy pucharowej Energetyczne zmierzą się z Pogonią Szczecin.

PR Gminy Kobierzyce – Energa AZS Koszalin 22:33 (10:17)

Energa AZS Koszalin: Prudzienica – Smbatian 9, Han 8, Mazurek 3, Michałów 3, Borysławska 2, Nowicka 2, Rycharska 2, Kaczanowska 1, Striukowa 1, Tomczyk 1, Wołownyk 1, Urbaniak