Energa AZS odniosła pewne zwycięstwo

Szczypiornistki Energi AZS odniosły pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w trwającym sezonie. Podopieczne Anity Unijat pokonały 30:26 KPR Gminy Kobierzyce.

Pierwszą bramkę w spotkaniu rzuciła Jakubowska dla zespołu gości. W kolejnych minutach to koszalinianki były stroną przewarzającą w 9 minucie Urbaniak wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 5:2.

Akademiczki utrzymywały wywalczoną przewagę w 21 minucie po trafieniu Hanny Rycharskiej było 10:6 dla Energi AZS. Kobierzyce w końcówce grały bez bramkarki, co wykorzystały gospodynie. Piłkę kilka sekund przed przerwą przejęła Michałów i rzutem spod własnej bramki ustaliła wynik pierwszej połowy na 14:9.

Po zmianie stron gospodynie powiększały przewagę. W 35 minucie Romana Roszak rzutem z drugiej linii podwyższyła prowadzenie na 18:9.

Następnie Kobierzyce odrobiły kilka bramek i w 42 minucie było już „tylko” 22:16. Podopieczne Anity Unijat grały w kolejnych minutach skuteczniej w ataku oraz defensywie, co doprowadziło do stanu 27:18 na dwanaście minut przed końcem.

Końcówka spotkania należała do przyjezdnych, które zdołały zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie Energa AZS wygrała z KPR Gminy Kobierzyce 30:26.