Energa AZS remisuje na terenie mistrzyń Polski

Wielkie emocje towarzyszyły zawodniczkom Energi AZS, które na wyjeździe dość niespodziewanie urwały punkt aktualnym mistrzyniom Polski. W Lublinie miejscowy MKS Selgros zremisował z koszalińskim zespołem 26:26.
W pierwszej połowie toczyła się zacięta wyrównana gra. MKS kilka razy wychodził na dwubramkowe prowadzenie. Jednak do przerwy gospodynie prowadziły 15:14.

Po zmianie stron piłkarki Energi AZS zaczęły wypracowywać sobie przewagę. W 45 minucie Hania Sądej wyprowadziła gości na prowadzenie 22:19. Wydawało się, że akdemiczki zmierzają pewnie po dwa punkty.

Siedem minut przed końcową syreną akademiczki prowadził 24:21. Śmiało można było stwierdzić, że dwa punkty trafią do Koszalina.  Niestety MKS Selgros w ostatnich minutach zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie w Lublinie padł wynik 26:26.

Następny mecz Energa AZS zagra już 3 maja w Koszalinie. Rywalem akademiczek będzie Zagłębie Lubin.