Energa AZS triumfuje w koszalińskim turnieju [FOTO]

Energa AZS wygrała koszaliński turniej o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W decydującym pojedynku podopieczne Anity Unijat pokonały Kram Start Elbląg.

Akademiczki turniej rozpoczęły od pokonania KPR Gminy Kobierzyce 24:20. Należy wspomnieć, że pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza dla zawodniczek z Kobierzyc, które po 30 minutach gry prowadziły niespodziewanie 14:7.

W pierwszym piątkowym spotkaniu Start Elbląg zgodnie z planem pokonał zespół UKS PCM Kościerzyna 36:28.

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od wygranej zawodniczek z Elbląga 28:26 nad zespołem KPR Gminy Kobierzyce. Gospodynie turnieju, również i swoje drugie starcie rozpoczęły od przegrywania po pierwszej połowie. Po 30 minutach gry UKS PCM Kościerzyna prowadził 13:11. Po zmianie stron zawodniczki Anity Unijat odwróciły losy spotkania i wygrały 29:23.

Ostatnie spotkanie turnieju, w którym Energa AZS Koszalin rywalizowała ze Startem Elbląg przyniosło sporo emocji. Pierwsza połowa była nieco lepsza dla akademiczek, które prowadziły 18:16. Po zmianie stron Energa AZS potwierdziła swoją wyższość i wygrała ostatecznie 35:29. Dodajmy, że w swoim ostatnim meczu KPR Kobierzyce pokonało 31:25 UKS PCM Kościerzyna.

Zwycięstwo nad Startem oznaczało, że zespół z Koszalina wygrał cały turniej o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego