Energa AZS wygrywa zgodnie z planem [FOTO]

Podopieczne Anity Unijat odniosły kolejne zwycięstwo w PGNiG Superlidze Kobiet. W 13 kolejce Energa AZS bez większych problemów pokonała KPR Kobierzyce 29:20. Była to już czwarta wygrana z rzędu koszalinianek.

Wynik rywalizacji otworzyła Linkowska, która mocnym rzutem w długi róg nie dała szans na skuteczną interwencję Beacie Kowalczyk.  Niespodziewanie w 4 minucie na 0:2 podwyższyła najskuteczniejsza w obecnym sezonie zawodniczka KPR Kobierzyce – Anna Mączka. Wystarczyło 60 sekund, aby akademiczki doprowadziły do wyrównania. Pierwsze trafienie odnotowała Katarzyna Stasiak, a chwilę później podanie od Moniki Michałów na bramkę zamieniła Hanna Sądej.

W 6 minucie Stasiak wyprowadziła akademiczki na pierwsze prowadzenie – 3:2.  W 14 minucie Valiantsina Nestsiaruk rzutem z rzutu karnego podwyższyła prowadzenie na 7:5, niedługo później ponownie Nestsiaruk rzuciła kolejnego gola z 7 metrów – 8:5.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy akademiczki nie miały litości dla beniaminka z Kobierzyc.  W 27 minucie po trafieniu Pauliny Tracz akademiczki prowadziły już 12:7. Ostatecznie pierwsza połowa rywalizacji zakończyła się wynikiem 15:9 dla Energi AZS.

Pierwsze minuty drugiej połowy, również należały do akademiczek, które w 39 minucie po trafieniu Sądej prowadziły już 20:11.  Natomiast w 45 minucie po kolejnym trafieniu Nestsiaruk z rzutu karnego przewaga gospodyń urosła do dwunastu trafień – 24:12.

Kolejne wydarzenia na parkiecie były szczęśliwsze dla KPR-u, który w zaledwie sześć minut odrobił, aż pięć bramek. Ostatnie słowo należało do podopiecznych Anity Unijat, które po trafieniu Moniki Michałów wygrały 29:20.

Teraz przed akademiczkami niezwykle trudny czas.  W przeciągu najbliższych trzydziestu dni Energa AZS zagra pięć spotkań, a wszystkie z samą czołówką ligi. Już 21 stycznia w Lubinie koszalinianki podejmie Zagłębie (4 miejsce). Następnie do Koszalina przyjedzie wicelider Superligi kobiet – Pogoń Baltica Szczecin. Kolejne mecze akademiczki zagrają na wyjeździe najpierw z Vistalem Gdynia (3 miejsce), po czym udadzą się do Elbląga na pojedynek z 4 drużyną ligi – Startem. Kolejny mecz, również łatwiejszy nie będzie, bowiem w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej pojawi się bezpośredni rywal w walce o najlepszą szóstkę – AZS AWFiS Gdańsk.  Dodajmy, że w pierwszej rundzie akademiczkom udało się pokonać ze wspomnianych zespołów jedynie Start Elbląg. Teraz liczymy na lepsze wyniki.