Farba blond– czy konieczne jest użycie rozjaśniacza?

Materiał partnera/ Farba blond to niezmiennie od lat jeden z najchętniej wybieranych kolorów. Jest modny, klasyczny, dodaje niesamowitego stylu i elegancji, a także świetnie prezentuje się na włosach niezależnie od naszego typu urody czy też sposobu ubierania się. Mimo to koloryzacja tym odcieniem może stanowić nie lada wyzwanie. Czasami osiągnięcie pięknego, jednolitego blondu wymaga od nas większego wysiłku, szczególnie jeśli posiadamy ciemne lub farbowane włosy. Sprawdź, w których z sytuacji konieczne jest użycie rozjaśniacza, aby móc cieszyć się modnym blondem bez nieestetycznych refleksów.

 

Farba blond – koloryzacja ciemnych włosów

 

Aktualnie, niezależnie od tego, jaki posiadasz kolor włosów, możesz cieszyć się efektem, jaki daje farba blond. Niestety w niektórych przypadkach nie jest to możliwe od razu. Dlaczego? Wiele osób podchodzących do koloryzacji swoich włosów już na samym początku popełnia podstawowy błąd. Są przekonane, że używając farby blond bezpośrednio na swoje ciemne włosy (zarówno naturalne, jak i farbowane), osiągną rezultat w postaci rozjaśnionych o kilka tonów pasm. W rzeczywistości efekt jest daleki od zamierzonego: włosy nie są jaśniejsze, a mogą stać się przesuszone i zniszczone.

 

Koloryzacja farbą blond – rozjaśniacz

 

O ile Twoje włosy nie są naturalnie jasne, w każdym przypadku, gdy postanowisz przefarbować je na blond, konieczne będzie użycie rozjaśniacza. Dlaczego? Niestety tylko przy jego zastosowaniu  będziesz mogła stać się blondynką, jeśli posiadasz bardzo ciemne włosy. Aby to było możliwe, niezbędne jest usunięcie z włosa ciemnego pigmentu. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że w niektórych sytuacjach konieczne będzie kilka podejść. Czasami po pierwszym rozjaśnianiu włosy mogą przyjąć brązowy lub rudawy kolor – ciemne, szczególnie czarne farby posiadają bardzo dużo ciemnego pigmentu.

Pamiętaj, aby do procesu rozjaśniania podchodzić z głową i co najważniejsze – zachować przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami. Zbyt intensywne i agresywne rozjaśnianie pasm może spowodować bardzo duże szkody – włosy mogą się zacząć kruszyć, a w niektórych przypadkach nawet wypaść.

 

Jak działa rozjaśniacz?

 

Wiemy już, że użycie rozjaśniacza jest konieczne, jeśli posiadamy ciemne włosy i chcemy przefarbować je na blond. Jednak na czym tak naprawdę polega jego działanie? Rozjaśniacz odchyla łuski włosa, dzięki czemu możliwe jest wymycie posiadanego przez niego pigmentu. To z kolei umożliwia rozjaśnienie pasm o kilka tonów. Rozjaśniacz to produkt, który dostępny jest zarówno w formie specjalnego szamponu, jak i żelu, pasty czy też proszku. Składnikiem, który najczęściej wykorzystuje się w rozjaśniaczach, jest nadtlenek wodoru.

Niestety proces rozjaśniania włosów jest bardzo obciążający i nierzadko wyniszczający dla naszych pasm. Dlatego też, aby uniknąć poważnych zniszczeń, najlepiej powierzyć cały zabieg fryzjerowi, szczególnie jeśli nie posiadamy doświadczenia. Ważne aby zaraz po rozjaśnianiu nie aplikować na pasma farby blond. Przed koloryzacją będą one potrzebowały odpowiedniej regeneracji, dlatego też przy użyciu odpowiednich kosmetyków warto zadbać o ich wzmocnienie.

 

Fot.: Archiwum 

KLIKNIJ
Geodeta Koszalin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *