Gwardia w gazie. Kolejne zwycięstwo w Koszalinie [FOTO, FILM]

Podopieczni Piotra Stasiuka w sobotnim spotkaniu pokonali na własnym parkiecie drużynę KPR Elbląg 37:30.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, to oni otworzyli wynik i w krótkim czasie wyszli na 3-bramkowe prowadzenie. Następnie to gospodarze ruszyli na bramkę drużyny z Elbląga. Kiedy Gwardia zdołała doprowadzić do remisu, gra stała się bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Dopiero w okolicach 25. minuty goście zdołali uciec o 3 bramki, gospodarzom do przerwy udało się zniwelować prowadzenie do jednej bramki.

Po przerwie i zmianie stron gra przez długi okres była wyrównana, jednak w końcówce spotkania Gwardziści zachowali więcej sił i zdołali w krótkim czasie wyjść na prowadzenie i dowieźć korzystny dla nich wynik do końca spotkania.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Rafał Stępień z 7 celnymi rzutami. Dla Gwardii 9 celnych trafień zaliczył Dawid Szcześniak.

KSPR Gwardia Koszalin – KPR Elbląg 37:30 (15:16)