Herosi walczyli na Bałtyku [FOTO]

Koszaliński stadion przy ul. Andersa w niedzielę 13 sierpnia na jeden dzień stał się miejscem zmagań Herkulesów. W biegach z przeszkodami rywalizowało łącznie 146 sportowców.

Zawody rozpoczęły się od zmagań dzieci na dystansach 400 metrów i 600 metrów, po tych emocjach przyszedł czas na walkę prawdziwych „Herosów”. Najbardziej odważni zdecydowali się na pokonanie 40 przeszkód na 12 km trasie.

Najlepiej trudy trasy zniósł Radosław Rodosz, który wygrał z Piotrem Szymańskim i Janem Miszczykiem. Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Patrycja Ptak, która pokonała Annę Czerwińską i Justynę Szylkę.
Na dystansie 6 km na biegaczy czekało 20 przeszkód. Bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Orzechowski. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce przypadło Izabeli Frontczak.

Podium uzupełnił Grzegorz Szymajda. Drugą kobietą na mecie była Blanka Lachonowicz, a trzecia lokata przypadła Katarzynie Kulczyk. Natomiast podium wśród mężczyzn uzupełnił Dawid Ciesielski.

Ostatnim biegiem dnia był bieg na dystansie 3 km, który wygrał Tomasz Sosnowski. Drugie miejsce wywalczył Dawid Szewczyk, a trzeci na mecie zameldował się Karol Matuszewski. Wśród kobiet triumfowała Justyna Barganska, przed Wiktorią Naczk i Sylwią Kijan.