Historyczny dzień Energi AZS! Mistrzynie poległy w Koszalinie! [FOTO]

Historyczne zwycięstwo odniosły zawodniczki Energi AZS Koszalin. W niedzielę 5 marca prowadzone przez Anitę Unijat piłkarki we własnej hali pokonały MKS Selgros Lublin . Akademiczki po raz pierwszy w historii pokonały lublinianki w meczu ligowym.
Pokonanie MKS-u Selgros było jednocześnie rewanżem za ostatnią porażkę w Pucharze Polski. Ponadto zwycięstwo zapewniło Energi AZS miejsce w najlepszej szóstce PGNiG Superligi kobiet, która po sezonie zasadniczym powalczą o mistrzostwo Polski.

MKS Selgros Lublin to aktualny Mistrz Polski, a także zdobywca Pucharu Polski.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dobrze dla MKS-u Selgros, które objęły dwubramkowe prowadzenie po rzutach Roli i Matuszczyk. W 7 minucie Kowalska podwyższyła prowadzenie Lublina na 5:2. Następnie gospodynie zaczęły odrabiać bramki w 12 minucie Joanna Chmiel doprowadziła do remisu 6:6.

Pierwsze prowadzenie akademiczek miało miejsce w 19 minucie, wówczas Roszak rzuciła na 10:9, a chwilę później podwyższyła na 11:9 Stasiak. Przyjezdne zdołały odzyskać jednobramkowe prowadzenie.

W 28 minucie do remisu doprowadziła Nestsiaruk, a niedługo później dwoma atomowymi rzutami popisała się Michałów. Do przerwy Energa AZS prowadziła 16:14.

Po zmianie stron akademiczki były jeszcze skuteczniejsze. W 42 minucie Nestsiaruk wyprowadziła Koszalin na pięciobramkową przewagę 23:18. W 50 minucie Gęga dała nadzieje MKS-owi Selgros na korzystny rezultat gdy rzuciła na 26:24.

Następnie szybka akcja gospodyń i kolejna bramka dla Energi AZS, co rozwścieczyło szkoleniowca z Lublina. Neven Hrupec ukarany został wówczas czerwoną kartką.

Podopieczne Anity Unijat zdołały obronić prowadzenie. Nerwowo było jeszcze w 60 minucie, gdy Charzyńska rzuciła bramkę na 29:28.

W hali panowała wspaniała atmosfera. Anita Unijat 30 sekund przed końcem poprosiła o czas. Po przerwie Michałów niepotrzebnie szybko rzuciła. Goście mieli szansę, wówczas oni poprosili o czas, a do końca pozostało 16 sekund. Akademiczki nie pozwoliły wyrwać sobie wygranej. Faulowana była Matuszczyk, za chwile faulowana Rola na zegarze 60 minuta. Jeszcze  MKS miał rzut bezpośredni rzucała Rola i nie trafiła.

Ostatecznie Energa AZS pokonała MKS Selgros Lublin 29:28.