Inauguracja sezonu w piłce ręcznej. Wygrana KSPR Gwardia Koszalin [FOTO, FILM]

KoszalinInfo TV: Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo, tak szczypiorniści Gwardii zainaugurowali sezon 2020/21. Wzmocnieni przez nowych zawodników pokonali Sokół Kościerzynę 26:22.

Początek spotkania należał do tych bardziej wyrównanych, wynik oscylował granicach remisowych. Dopiero po 20. minucie Gwardia zaczęła uciekać rywalom, prowadzili wtedy 11:6. Wynik przez kolejne 10 minut utrzymywał się w różnicy 5-6 bramek przewagi. Na koniec pierwszej połowy Gwardia prowadziła 14:8.

Po przerwie tym razem na parkiecie lepiej prezentowali się goście. Drużyna z Kościerzyny próbowała odrobić straty, ale Gwardziści nie pozwalali im nawet na prosty kontratak, u podopiecznych Piotra Stasiuka widać było zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Goście dobili do 22. bramek na koniec spotkania, Gwardia miała ich 26.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Karol Bednarek, przez którego bramkarz gospodarzy wyciągał piłkę z siatki 7 razy. W zespole gospodarzy po 5 trafień zaliczyli Jakub Radosz, Dawid Szcześniak, Maksim Kruchkou oraz Mykola Maliarevych.

KSPR Gwardia Koszalin – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 26:22 (14:8)