Istny pogrom w Koszalinie. Kospel Gwardia wskakuje na fotel lidera [FOTO]

Podczas 12. kolejki I Ligi Mężczyzn Grupy A w Koszalinie zostało rozegrane spotkanie pomiędzy Kospel Gwardią Koszalin, a SMS ZPRP Kwidzyn.

Początek spotkania budził kontrowersje, oba zespoły szły łeb w łeb, dobra ofensywa gospodarzy nie przekładała się na solidną defensywę, gdzie goście z łatwością odpowiadali na stracone bramki. Przez pierwsze 15 minut to kwidzynianie utrzymywali 1-2 bramkowe prowadzenie. Jednak chwilę później to Gwardia rozpoczęła kanonadę na bramkę przeciwników i trzema szybkimi bramkami wyszła na prowadzenie. Goście zdołali wyrównać, ale to koszalinianie dominowali do ostatniego gwizdka 1. połowy. Świetna forma skrzydłowych Gwardii – Kolya Maliarevich i Dawid Szcześniak zapewniła podopiecznym Piotra Stasiuka aż 11 bramek do wyniku końcowego. Na szczególne brawa zasługuje także Maksim Kruchkou, który zaliczył 9 celnych trafień. I połowa zakończyła się wynikiem 22:19.

Po przerwie to gospodarze przeważali w każdym aspekcie gry. Widać było znaczną poprawę w obronie, co zaowocowało kilkoma przejęciami i trafieniami z kontrataków. Po 10 minutach Gwardia miała już 6-bramkowe prowadzenie, a ta przewaga rosła z minuty na minutę. Ostatecznie tablica wyników na koniec spotkania wskazywała 45:33.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Jakub Tokarz z 13 celnymi rzutami. Dla Gwardii 9 celnych trafień zaliczył Maksim Kruchkou. Na dodatkowe wyróżnienie zasługują również Damian Zwierz oraz Krystian Matusiak, którzy skutecznie i niejednokrotne widowiskowo bronili dostępu do naszej bramki.

Na ten moment Kospel Gwardia Koszalin plasuje się na 1. lokacie w tabeli ligowej. Drugie miejsce zajmuje KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Koszalińską drużynę czeka pauza przez najbliższe 2 tygodnie.

Kospel Gwardia Koszalin – SMS ZPRP Kwidzyn 45:33