Kolejna wygrana Gwardii. SMS ZPRP Gdańsk rozbite [FOTO, FILM]

KSPR Gwardia Koszalin z drugim zwycięstwem z rzędu. Koszalińscy szczypiorniści pokonali na własnym parkiecie drużynę SMS ZPRP Gdańsk 35:29.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w pięć minut trafili do bramki 5 razy. W ofensywie świecił Kola Maliarevych, zawodnik Gwardii brał udział w trzech pierwszych bramkach. Po kilku minutach goście zaczęli odrabiać wynik, po drugiej stronie nie było mocnych na duet Reichel-Kosznik, obaj zawodnicy rozumieli się bez słów. Gdańszczanie zdołali pomniejszyć przewagę, do remisu brakowało im dwóch bramek. Po kilku minutach Gwardia znowu prowadziła pięcioma bramkami, bohaterem tej części spotkania był Maskim Kruchkou. Przed końcem 1. połowy czerwoną kartkę zobaczył podopieczny Piotra Stasiuka – Michał Derdzikowski. I połowa zakończyła się wynikiem 20:17.

Po przerwie to gwardziści ruszyli z większym impetem, otwierając wynik. Jednak przez kilka następnych minut to goście dominowali na parkiecie, przez następne akcje skracali przewagę aż zabrakło im jednej bramki do remisu. Od tego momentu koszalinianie się obudzili i przeprowadzili 5-bramkową serię, zamykając jakiekolwiek szanse na stracenie prowadzenia.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Dawid Reichel z 11 celnymi rzutami. Dla Gwardii również 11 celnych trafień zaliczył Maksim Kruchkou.

KSPR Gwardia Koszalin – SMS ZPRP Gdańsk 35:29 (20:17)