Kolejny raz Zagłębie pokonało Energę AZS [FOTO]

Szczypiornistki Energi AZS Koszalin przegrały pierwsze spotkanie przed własną publicznością w PGNiG Superlidze kobiet. Koszalinianki musiały uznać wyższość wicemistrzyń Polski – Zagłębia Lubin, które wygrało w Koszalinie 26:24.

Początek spotkania był udany dla gospodyń, które już w 6 minucie prowadziły 4:2. W kolejnych minutach zespół prowadzony przez Anitę Unijat podwyższył prowadzenie. Po kwadransie rywalizacji było już 8:4 dla akademiczek.

Następnie inicjatywę przejął zespół Bożeny Karkut, który w zaledwie dziesięć minut doprowadził do wyrównania. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy Lubin wyszedł na prowadzenie. Po 30 minutach gry było 13:12 dla wicemistrzyń Polski.

Na początku drugiej połowy Energa AZS zdołała zmniejszyć stratę do rywalek – 15:16 w 40 minucie. Następnie ponownie odskoczyły przyjezdne – w 48 minucie było już 17:21.

Gospodynie nie zamierzały rezygnować i w końcówce jeszcze raz zdecydowały się zaatakować. Jednak akademiczkom zabrakło czasu. Ostatecznie Zagłębie wygrało 26:24. Była to już piąta wygrana Lubina nad Koszalinem z rzędu.

Kolejna szansa na dla Energi AZS na zwycięstwo już 17 września, gdy w Kielcach akademiczki będą  podejmowane przez Koronę Handball. Początek rywalizacji o godzinie 16:00.