Koszalińscy Judocy z czterema medalami. Walczyli z przeciwnikami z Europy Środkowej i Wschodniej [FOTO]

W Bytomiu odbył się Puchar Polski w Juniorek i Juniorów Młodszych Judo- V Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego

W zawodach startowało ponad 250 zawodników z Ukrainy,Białorusi,Rosji,Czech oraz Polski. W zawodach nie mogło zabraknąć judoków z Klubu Gwardia Koszalin, którzy są zaprzyjaźnieni z Czarnymi Bytom a śp.Józef Wiśniewski był twórcą sukcesów tego klubu. A jego słowa przeszły do legendy sportu „w piłkę grają chłopcy a judo trenują mężczyźni ” cytuje trener Wojniusz Cezary.

Judocy z Koszalina odnieśli kolejny sukces wywalczyli cztery medale. Rewelacją była Aleksandra Szulc w kat.48 kg wygrała cztery walki przed czasem pokonała dwie Mistrzynie Polski tj.Natalie Stokłosę z Kokoro Łódź z (kat.44 kg) i w finale Zuzannę Wożniak z Yuko Józefów (kat.48 kg.
Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Mikołajczak w kat.+70 kg, która również pokonała Mistrzynie Białorusi ,przegrała tylko z Emilią Gonsior z AZS-Opole.
Kolejnym hitem zawodów był Adam Małecki który wywalczył III miejsce w kat.73 kg, wygrał 5 walk przez efektowny rzut pokonując Mistrza Polski Dawida Szulika z Polonii Rybnik.W walce o brąz pokonał reprezentanta Białorusi Ywana Shapkowich .
Drugi brązowy medal wywalczył Wojtek Szulc w kat.+90 kg wygrał 3 walki o brąz pokonał Norberta Tomaszewskiego z Ippon Tuliszków.

Ponadto Kinga Białecka wywalczyła VII miejsce w kat.70 kg jej brat Damian Białecki po dwóch wygranych walkach doznał kontuzji kolana w trzeciej szkoda gdyż szedł jak burza dodaje trener Standowicz.
Trenerami judoków są Wojniusz Cezary oraz Standowicz Marian, którzy nie kryją radości ze swoich podopiecznych.
Honorowymi Gośćmi Pucharu Polski byli dwaj bracia Marian Tałaj brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Montrealu pochodzący z Gwardii Koszalin oraz Czesław Kur dwukrotny medalista Mistrzostw Europy w Judo reprezentujący Olimpie Poznań którzy wręczali Puchary dla młodych judoków życząc im medali na arenach światowych a w szczególności na Igrzyskach Olimpijskich.