Koszalińscy Strażacy na podium mistrzostw [FOTO]

W dniach 29-30.10.2023 funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie wzięli udział w XI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie, które rozgrywano w Suchedniowe woj. Świętokrzyskie.

KM PSP w Koszalinie reprezentowali w grach pojedynczych mężczyzn mł. asp. Piotr Kabata oraz st. sekc. Mateusz Ryk. Obydwaj strażacy również jako para rywalizowali w grze podwójnej mężczyzn. Turniej rozgrywany był systemem grupowo-pucharowym, a rywale reprezentowali wszystkie struktury służb mundurowych w Polsce.

Po zaciętych pojedynkach naszym strażakom udało się wywalczyć miejsca na podium. Mł. asp. Piotr Kabata po zaciętych grach w fazach eliminacyjnych doszedł do finału gier pojedynczych mężczyzn i walczył z reprezentantem Służby Więziennej zdobywając srebrny medal oraz tytuł wicemistrza, natomiast w parze deblowej mł. asp. Piotr Kabata oraz st. sekc. Mateusz Ryk uplasowali się na miejscu 3, ulegając w półfinale z docelowymi mistrzami gry podwójnej, którzy reprezentowali Wojskową Akademię Techniczną.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Szczur, mł. asp. Piotr Kabata
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Kabata, st. sekc. Mateusz Ryk