Liga Mistrzyń: Słaby początek Chemika Police. C.S.M Bukareszt górą [FOTO, FILMY]

KoszalinInfo TV: Chemik Police przegrywa w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń, po 4. setach z drużyną z Rumunii 1:3.

Chemik słabo zaprezentował się na inauguracji kolejnego sezonu Ligi Mistrzyń, a co gorsza na policzanki czekają jeszcze spotkania z Fenerbahce SK Stambuł i z Dynamem Moskwa, które wykazują lepszą formę niż C.S.M Bukareszt, który i tak wygrał z Chemikiem 1:3.

Mistrz Rumunii rozpoczął spotkanie bardzo dobrze, ich ofensywa wyglądała o wiele lepiej niż ofensywa gospodyń. Nawet zagrywki policzanek nie zdołały sprzeciwić się rywalkom, w dodatku miały problem z blokowaniem ataków. Pierwszy set Chemik Police przegrał 19:25

W drugim secie policzanki miały duże problemy w odbiorze, przez co Chiaka Ogbogu i Magdalena Stysiak nie mogły zagrozić mistrzyniom Rumunii. Problemy z wykończeniem miały również Bianka Busa oraz Martyna Grajber, przez co Rumunki wygrały kolejnego seta 16:25.

W trzecim secie Chemik Police wyglądał jak kompletnie inna drużyna w porównaniu do tego co można było obejrzeć przez 50. minut spotkania. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie i w końcu poprawiły jakość swojej obrony. Przyjezdne chyba poczuły już smak zwycięstwa i lekko odpuściły rywalkom, które w zaskakująco szybkim tempie wygrały trzeciego seta 25:16. Było 2:1 w setach.

Czwarta część meczu była najbardziej wyrównaną partią, obie drużyny wymieniały się punktami, a kibice mogli jeszcze liczyć na doprowadzenie do remisu. Jednak C.S.M Bukareszt zagrał lepiej końcówkę i wygrał ostatniego seta 22:25.

Niestety był to ostatni mecz tej edycji Ligi Mistrzyń w Koszalinie, ponieważ kolejne dwa spotkania Chemik Police rozegra w Szczecinie.

Chemik Police – C.S.M. Bukareszt 1:3 (19:25, 16:25, 25:16, 22:25)