Mistrz pokonany w Koszalinie [FOTO]

Energa AZS pokonała we własnej hali mistrza Polski – Vistal Gdynia 26:25. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Była to jednocześnie pierwsza porażka zespołu z Gdyni w obecnym sezonie.

Początek spotkania należał do bramkarek, które odbiły kilka trudnych piłek. Po 6 minutach akademiczki prowadziły 2:1. W kolejnych minutach spotkanie było bardzo wyrównane.

W 22 minucie niespodziewanie czerwoną kartkę zobaczyła Monika Michałów. Kartka podziałała mobilizująco na zespół przyjezdny. W końcówce pierwszej połowy Vistal odskoczył akademiczkom na kilka bramek. Do przerwy strata drużyny Anity Unijat wynosiła pięć bramek 11:26.

Zmobilizowane gospodynie drugą połowę rozpoczęły od odrabiania strat. Już w 41 minucie Energa AZS doprowadziła do remisu 18:18, chwilę później zawodniczka Vistalu – Zych zobaczyła czerwoną kartkę za niebezpieczny atak na jedną z akademiczek.

Vistal zdołał jeszcze wyjść na prowadzenie 20:18. W końcówce spotkania lepiej radziły sobie gospodynie, które ostatecznie wygrały 26:25.