Mistrz Polski wydarł zwycięstwo i pokonał Energe AZS Koszalin po rzutach karnych

Świetny mecz został rozegrany w Lublinie. 5. kolejka PGNiG Superligi Kobiet przyniosła wielkie emocje, a MKS Perła Lublin dopiero w rzutach karnych zwyciężyła z drużyną z Koszalina. (20:20, rz. k. 8:7).

Spotkanie zapowiadało się ciekawie, w końcu między sobą walczyły dwie drużyny, które zakończyły sezon na podium w poprzednim sezonie, w dodatku świetne formy obu drużyn również dawały szansę na niezapomniane widowisko.

Już od początku spotkania można było zauważyć agresywną i brutalną grę po obu stronach parkietu. Przez pierwszą połowę obie drużyny próbowały wyjść na przewagę, nie było jednak na to szans, ponieważ pomiędzy słupkami świetnie spisywały się Weronika Gawlik oraz Izabela Prudzienica. Dobre spotkanie rozgrywała obrotowa gospodyń Sylwia Matuszczyk i dzięki dobrej pracy zespołowej pierwsza połowa należała do lublinianek. (9:8)

W drugiej połowie widać było już nieco ostrożniejszą i defensywną grę w taktyce obu drużyn, zależało im przede wszystkim na niebezpiecznych kontrach. W 57. minucie to gospodynie wyprowadziły groźny atak zakończony bramką i podwyższyły prowadzenie na 20:18.
Jednak akademiczkom nie brakowało serca do walki, doprowadziły do wyniku 19:20, a potem uzyskały remis po rzucie karnym wykonanym przez Romanę Roszak. Nadszedł więc czas rzutów karnych, w których lepsze okazały się lublinianki i to one zgarnęły zwycięstwo po interwencji Aleksandry Januchty.

Kolejna kolejka PGNiG Superligi w wykonaniu Energi AZS Koszalin odbędzie się na Hali Widowiskowo-Sportowej na ulicy Śniadeckich w Koszalinie, dnia 14.10, o godzinie 16:30. Akademiczki podejmą wtedy KPR Gminy Kobierzyce.

MKS Perła Lublin – Energa AZS Koszalin 20:20 (9:8) rz. k. 8:7

Energa AZS Koszalin: Sach, Prudzienica – Han, Mazurek, Budnicka, Tracz 2, Roszak 8, Kaczanowska, Michałów 4, Wołownyk 2, Smbatian 1, Striukowa, Rycharska 3, Nowicka, Tomczyk.