Mistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń

Energa AZS nie sprawiła niespodzianki w starciu z mistrzyniami Polski. Koszalinianki przegrały z MKS-em Selgros Lublin 30:22.
Od początku zarysowała się przewaga gospodyń, które po 6 minutach prowadziły 5:2. W drużynie koszalińskiej dobre zawody rozgrywała Walentina Nesciaruk. Głownie dzięki wspomnianej zawodniczce Energa AZS była blisko rywalek. W 19 minucie było już tylko 8:7 dla MKS-u.

W ostatnich fragmentach pierwszej połowy skuteczniejsze były piłkarki z Lubelszczyzny, które do przerwy prowadziły 14:11.

Po zmianie stron MKS Selgros nie pozostawił złudzeń kto tego wieczoru będzie cieszył się z wygranej. Ostatecznie Lublin wygrał 30:22. Jednocześnie była to szesnasta wygrana z rzędu MKS-u nad akademiczkami.

W następnej kolejce Energa AZS podejmować będzie UKS PCM Kościerzyna. Spotkanie odbędzie się 13 listopada i będzie to ostatni pojedynek akademiczek przed własną publicznością w bieżącym roku.